Kolejne wdrożenie w Sądzie Rejonowym!
W dzisiejszym dynamicznym świecie efektywność i precyzja działania instytucji publicznych, takich jak sądy rejonowe, są kluczowe dla zapewnienia sprawiedliwości i skutecznego funkcjonowania systemu prawnej ochrony obywateli. Jednymi z istotniejszych aspektów zarządzania sądami są efektywne śledzenie i kontrola czasu pracy pracowników. To niezbędne do zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi spraw sądowych i sprawnego zarządzania zasobami ludzkimi. Nasze wdrożenie przyczyniło się do usprawnienia działania operacyjnego i poprawy efektywności pracy łódzkiej instytucji.
Sądy rejonowe są fundamentalnym elementem systemu prawnej ochrony obywateli i odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu sprawiedliwości. Ich zadaniem jest rozstrzyganie różnych typów spraw, a także pomaganie obywatelom w rozwiązywaniu konfliktów oraz ochronie ich praw i interesów. To instytucje, które stanowią ważny filar demokratycznego państwa prawa.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości działające w Polsce sądy zobowiązane były do wprowadzenia automatycznej rejestracji czasu pracowników do końca 2022 roku. Wraz z firmą Ancor wykonaliśmy prace w tym zakresie w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach. Jednostka ta ma swoją siedzibę przy ul. Reymonta 12/14. Dla klienta bardzo ważne było nie tylko wdrożenie rzetelnego systemu rejestracji czasu pracy, ale także jego integracja ze zintegrowanym systemem informatycznym rachunkowości i zarządzania kadrami w sądach powszechnych i Ministerstwie Sprawiedliwości (ZSRK). Do rejestracji czasu pracy w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach służą czytniki Rosslare z serii AY-x6x80, a także kontrolery AC-825IP.
Korzyści wynikające z przeprowadzonych przez nas prac w zakresie rejestracji czasu pracy to:
✔️ możliwość precyzyjnego śledzenia czasu pracy,
✔️ redukcja błędów i nadużyć,
✔️ efektywniejsze zarządzanie zasobami ludzkimi,
✔️ zwiększenie transparentności, co może pomóc w rozwiązywaniu ewentualnych sporów lub nieporozumień,
✔️ poprawa wydajności,
✔️ zgodność z przepisami dzięki przesyłowi informacji dotyczących czasu pracy do systemu ZSRK,
✔️ ułatwienie w raportowaniu i analizach,
✔️ redukcja kosztów administracyjnych,
✔️ zwiększenie dokładności płac.
Co ważne Sąd Rejonowy w Skierniewicach postanowił zadbać nie tylko o rejestrację czasu pracy, ale także kontrolę dostępu od stref i pomieszczeń w budynku. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych w sądzie dokumentów oraz przebywających w nim osób. W tym celu wdrożyliśmy moduł UNIS SKD — Kontrola Dostępu. Zapewnia ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do chronionych stref oraz dostarcza szczegółowych informacji na temat osób, które wchodzą i opuszczają daną strefę.
Korzyści wynikające z wdrożenia naszego systemu kontroli dostępu w sądzie:
✔️ wysoki poziom zabezpieczenia, który spełnia Grade 3 zgodny z normą PN-EN 60839-11-1:2013 Systemy alarmowe i elektroniczne systemy zabezpieczeń – Część 11-1: Elektroniczne systemy kontroli dostępu – Wymagania dotyczące systemów i części składowych,
✔️ zwiększenie bezpieczeństwa fizycznego,
✔️ zminimalizowanie ryzyka i zapobieganie incydentom związanym z nieautoryzowanym dostępem lub zagrożeniem wewnętrznym,
✔️ ochrona poufności i danych,
✔️ możliwość łatwego zarządzania uprawnieniami dla poszczególnych pracowników,
✔️ automatyzacja procesu otwierania drzwi czy bramek,
✔️ łatwiejsze zarządzanie danymi.
Nasz Klient korzysta z opieki serwisowej do używanego systemu. To bardzo dobra decyzja, jest kluczowa dla zachowania niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności działających w Sądzie. Dzięki regularnym przeglądom, aktualizacjom i szkoleniom można uniknąć wielu potencjalnych problemów oraz zapewnić długoterminową funkcjonalność rozwiązania.