Zamknij
wyszukaj na stronie

Zarządzanie kluczami

Dystrybucja kluczy w przedsiębiorstwie może odbywać się na kilka sposobów. Powszechne do tej pory papierowe listy coraz częściej zostają zastąpione rozwiązaniami cyfrowymi. Elektroniczne zarządzanie kluczami pozwala usprawnić proces wydawania oraz zdawania kluczy i uczynić go bardziej bezpiecznym. Jak działa taki system i dlaczego warto go wdrożyć?

Elektroniczne zarządzanie kluczami – wysoki poziom bezpieczeństwa

Elektroniczne zarządzanie kluczami opiera się na wykorzystaniu specjalnych szafek, do których dostęp można uzyskać dopiero po otrzymaniu autoryzacji na podstawie identyfikatora w postaci kodu, karty lub biometrii. Po akceptacji identyfikatora użytkownik otrzymuje dostęp do klucza, a zdarzenie wraz z parametrami takimi jak godzina pobrania, numer użytkownika, numer klucza, numer pomieszczenia, do którego jest przypisany klucz, zostaje zapisane w systemie. Gdy użytkownik będzie zdawać klucz, to zdarzenie również zostanie odnotowane. Wszystkie dane są odbierane przez system zarządzania kluczami, czyli oprogramowanie odpowiedzialne za gromadzenie i przetwarzanie danych. Nadzór nad systemem ma administrator, który może w dowolnej chwili nadać, zmodyfikować lub odebrać uprawnienia użytkownikowi.

Depozytory kluczy mogą być stosowane w każdym przedsiębiorstwie. W zależności od wielkości elektroniczna szafka na klucze umożliwia przechowywanie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kluczy. Urządzenie ma możliwość mechanicznego zwolnienia blokad kluczy i awaryjnego otwarcia urządzenia, a także jest wyposażone w system podtrzymujący zasilanie na wypadek awarii. Dzięki aplikacji zarządzającej wszystkie zdarzenia mogą być przeglądane online.

Inteligentne zarządzanie kluczami gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja szafki uniemożliwia dostanie się do jej wnętrza bez odpowiedniego identyfikatora. Integracja z systemem pozwala w dowolnej chwili uzyskać informacje o tym, gdzie znajduje się dany klucz, a dzięki danym historycznym wiadomo także, gdzie znajdował się on w określonym czasie w przeszłości, co umożliwia wyciągnięcie konsekwencji z nieuprawnionego użycia.

Inteligentne zarządzanie kluczami – dodatkowe korzyści

Choć największą zaletą inteligentnego zarządzania kluczami jest bezpieczeństwo, rozwiązanie to przynosi również inne korzyści. Jedną z nich jest usprawnienie procesu wydawania kluczy poprzez eliminację papierowych list. Cyfrowe dane zapisane w systemie pozwalają błyskawicznie wyszukać informacje dotyczące użytkownika posiadającego klucz w wybranym momencie – bez żmudnego przeszukiwania kartotek, bez zajmowania zbędnego miejsca w archiwum.

System zarządzania kluczami w ofercie AutoID

W AutoID dostarczamy nowoczesne oprogramowanie do automatycznej identyfikacji. Nasz system zarządzania kluczami pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa obiektu oraz usprawnić proces wydawania kluczy. Szukasz sprawdzonego rozwiązania do swojej firmy? Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na skuteczną kontrolę!

Zaufali nam

Kontakt

Godziny otwarcia biura:
pon - pt 9.00 do 16.30

Wsparcie techniczne:
pon - pt 9.00 do 16.00

autoid@autoid.pl
+48 12 260 16 50
ikona kontaktu
Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!
Chcesz wiedzieć więcej? - wypełnij formularz, a my skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji odpowiedzi na zadane pytanie. Wyświetl pełną treść zgody.
Kontakt
X
Chcesz wiedzieć więcej? - wypełnij formularz, a my skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji odpowiedzi na zadane pytanie. Wyświetl pełną treść zgody.
Zarządzaj plikami cookies