Czas to pieniądz. Żeby tą znaną maksymę móc wprowadzić w życie, trzeba odpowiednio zarządzać czasem swoich pracowników. Chodzi o to, aby pracownik w czasie ośmiogodzinnego dnia pracy pracował efektywnie. Bez względu na to, czy obsługuje komputer czy maszynę produkcyjną. Czy jest to możliwe? Wiele mówi się o tym, że pracownicy, zwłaszcza biurowi, niekiedy nawet większą część dnia spędzają w internecie, zamiast pracować. Nie trzeba dodawać, że tak niska efektywność pracy pracownika, przynosi pracodawcy bardzo duże straty.
Jak można to zmienić? Najlepszym rozwiązaniem jest system rejestracji czasu pracy. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które umożliwi rozliczanie pracownika z czasu, jaki efektywnie spędza przy swoim stanowisku pracy. Tego typu kontrola przede wszystkim stosowana jest wobec osób pracujących przy komputerach (biura, call center), ale nie tylko. Możliwe jest bowiem stworzenie przez naszą firmę systemu rejestracji czasu pracy, który będzie kontrolował także pracowników, pracujących na przykład przy maszynach. Dzięki temu, efektywność ich pracy znacząco wzrośnie.
Realizacja zobowiązań wynikających z kodeksu pracy:
- System RCP jest akceptowany przez Państwową Inspekcję Pracy, co pozwala wyeliminować papierowe listy obecności.
- Automatyczne generowanie i drukowanie kart pracy, list obecności pracowników, zestawień, raportów dla potrzeby PIP lub Dyrekcji, Działu Kadr Firmy.
- Obliczanie czasu pracy według założeń Kodeksu Pracy wraz z nowelizacjami wchodzącymi w życie oraz z uwzględnieniem regulaminów obowiązujących w firmie.
Jak natomiast odpowiednio zarządzać czasem pracy swoich pracowników, zwłaszcza wtedy, gdy jest ich kilkudziesięciu albo nawet kilkuset? Tutaj idealnym rozwiązaniem okaże się system RCP, opracowany przez naszą firmę. To najwyższej klasy pomocnik, który pozwoli nie tylko na kontrolę czasu pracy, ale również na wyliczanie nadgodzin, raportowanie spóźnień u określonych pracowników, czy też rozliczanie czasu pracy osób z określonych grup. Odpowiednie czytniki odczytają dane z kart pracowników, dzięki czemu możliwe będzie rozliczenie wszystkich wyjść służbowych. Jak widać, efektywność pracy pracownika jest całkowicie mierzalna.
Każdy pracodawca doskonale wie, że ważne jest także bezpieczeństwo oraz odpowiednie uprawnienia nadawane pracownikom. Profesjonalna rejestracja, za sprawą odpowiednich systemów (od podstawowych, jak rejestrator i czujnik w karcie magnetycznej do bardzo zaawansowanych, w których wykorzystywana jest na przykład identyfikacja biometryczna) zapewni nie tylko bezpieczeństwo (całkowita eliminacja z budynków firmy osób postronnych) ale i również odpowiednią dyscyplinę – a, w konsekwencji, efektywność – wśród pracowników (brak możliwości przechodzenia do innych działów, niezwiązanych z codziennymi czynnościami, na przykład pracownik biura nie ma wstępu do magazynu).
Wszystkie te rozwiązania oferuje Państwu firma AutoID – lider w dziedzinie najnowocześniejszych systemów identyfikacji i zabezpieczeń.
[buttonform]Wycena systemu RCP[/buttonform]
Integracja systemu RCP z ERP
Integracja umożliwia wymianę informacji pomiędzy oprogramowaniem RCP, a innymi systemami, zapewniając spójność informacji w tych systemach, jednocześnie przyspieszając pracę działów HR i zmniejszając liczbę błędów ludzkich. Dwukierunkowa integracja umożliwia przepływ danych pomiędzy systemem Rejestracji Czasu Pracy UNIS RCP, a dowolnym oprogramowaniem księgowym lub kadrowo-płacowym. W ramach dotychczasowych wdrożeń zintegrowaliśmy nasz moduł Rejestracji Czasu Pracy z między innymi następującymi systemami:
✔ ADP Payroll
✔ Asseco - Softlab
✔ Awizo
✔ Cogisoft
✔ Comarch Altum
✔ Comarch ERP XL
✔ Comarch Optima
✔ Enova
✔ IFS
✔ Impuls
✔ Infor LN
✔ Informix
✔ InsERT nexo
✔ Macrologic
✔ Motława
✔ Płatnik R2 - Reset2
✔ P88
✔ QAD
✔ SAP
✔ Simple
✔ Streamsoft
✔ Sygnity Quatra
✔ Symfonia
✔ Teta
✔ WF-Gang
Wymiana danych z systemem kadrowo-płacowymi
Dwukierunkowa integracja z ERP lub kadrowo-płacowymi gwarantuje aktualne dane we wszystkich powiązanych systemach. W zależności od potrzeb zamawiającego, zakres wymienianych danych oraz kierunki integracji są w pełni konfigurowalne i programowalne.
W przypadku systemów Rejestracji Czasu Pracy najczęściej import z systemu ERP lub z systemu kadrowo-płacowego dotyczy:
- Kartotek pracowników
- Urlopów
- Limitów urlopowych
- Absencji
- Słowników
- Harmonogramów
- Grafików pracy
Eksport do system kadrowo-płacowego lub ERP może zawierać następujące informacje:
- Obecności
- Czas pracy
- Nadgodziny
- Godziny nocne
- Nieobecności
- Odpracowania
- Harmonogramy pracy
- Delegacje
- Pracę zdalną
- Grafiki
- Kalendarze
oraz inne dane wymagane przez działy kadrowo-płacowe czy księgowe.
Jednocześnie integracja systemów zapewnia przepływ informacji pomiędzy wdrożonymi w przedsiębiorstwie innymi modułami Platformy UNIS takimi jak: Kontrola Dostępu, Portal Pracownika, Stany Osobowe i Ewakuacja, Zarządzanie Produkcją, Zarządzanie Transportem.
Cechy i zalety zastosowania naszych terminali do rejestracji czasu pracy:
- Terminale mogą pracować na zewnątrz budynku. Zakres prac od -20 do +50 stopni. Są wodoodporne i pyłoszczelne
- Każdy model terminali posiada komunikaty głosowe w języku polskim. Po próbie autoryzacji urządzenie informuję czy rejestracja czasu przebiegła pomyślnie.
- W zależności od modelu terminali użytkownik może zarejestrować rozpoczęcie/ zakończenie pracy poprzez przyłożenie palca (biometrycznie), przy pomocy karty zbliżeniowej lub wpisując kod PIN. Różne metody można ze sobą łączyć.
- Każdy model terminali posiada wbudowany kontroler. Komunikuję się poprzez protokół TCP/IP. Dla każdego terminala ustala się adres IP, dzięki, któremu terminal jest widoczny w sieci.
- Inteligentna weryfikacja biometryczna. Terminale posiadają wysokiej klasy optyczne czytniki biometryczne o rozdzielczości 500dpi. Opatentowany algorytm rozpoznaje suche lub mokre palce. Wykrywa żywotność tkanki ludzkiej co uniemożliwia sfałszowanie rejestracji poprzez przyłożenie silikonowych odlewów lub nadrukowanych odcisków palca.
- Terminale posiadają wbudowaną pamięć, pozwalającą na rejestrację zdarzeń nawet w wypadku awarii serwera. Przy zastosowaniu akumulatorów terminale działają prawidłowo w czasie zaniku napięcia nawet przez kilkanaście godzin.
- System może być wdrażany w dowolnych lokalizacjach, np. w różnych filiach w kraju, a zarządzanie i raportowanie może pozostać centralnie. Dział Kadr w czasie rzeczywistym ma dostęp do informacji, o której dany pracownik wszedł i wyszedł z pracy w dowolnym oddziale w Polsce, a nawet na świecie.
- Każdy terminal posiada wyjście przekaźnikowe, dzięki czemu może sterować elektrozamkiem, elektrozworą lub innym urządzeniem typu: kołowrót, bramka, szlaban. System może współpracować z aktualnie używanymi w Przedsiębiorstwie mechanizmami jak elektrozamek lub kołowrót bez konieczności ich wymiany.
- Terminale mogą pracować w różnych trybach: wejście do pracy/ wyjście z pracy, wyjście służbowe, wyście prywatne itp. Tryby mogą być definiowane przez użytkowników. Tryby można przełączać przyciskami lub można zaprogramować terminal, żeby w określonych godzinach działał w odpowiednim trybie.
- Model Terminala AC-6000 posiada wbudowaną kamerę, która wykonuje zdjęcie pracownikowi, który autoryzuje się na terminalu. Zdjęcie zapisywane jest pod zdarzeniem danego pracownika. Umożliwia to jednoznaczną identyfikacją pracownika przy autoryzacjach kartą zbliżeniową lub kodem PIN.
- Wykorzystując mobilne terminale z akumulatorem możemy rejestrować czas pracy pracowników mobilnych, którzy wykonują zlecenia poza siedzibą firmy. Terminale posiadają wbudowany moduł LAN, WiFi lub GSM. Przy wykorzystaniu modułu GSM jest możliwość wykorzystania geolokalizacji operatora sieci komórkowych, w celu sprawdzania w jakiej lokalizacji pracownicy rejestrowali swój czas pracy.