Zamknij
wyszukaj na stronie

Jakie korzyści da wdrożenie Zarządzania Ruchem Pojazdów w firmie produkcyjnej?

Logo Certech

W kolejnym opisie wdrożenia ponownie bierzemy na tapet Klienta, który posiadał nasze rozwiązania i postanowił poszerzyć je o kolejny moduł, który pozwoli na wspięcie się na wyżyny funkcjonalności i produktywności w firmie, tym razem w zakresie zarządzania ruchem pojazdów. Mimo że wdrożenie jest w trakcie, nie mogliśmy się doczekać, by móc pochwalić się naszymi pracami wykonywanymi dla Klienta.

O firmie i wcześniejszych wdrożeniach w Certech

Przedsiębiorstwo Certech działa na rynku od 1995 roku. Naszym zdaniem to firma renesansu, która w swoim portfolio ma wiele rozwiązań kierowanych do szerokiej grupy odbiorców. Jest liderem produkcji i sprzedaży żwirków higienicznych, a także zajmuje się produkowaniem m.in.: karm, pasz, nawozów, chemii gospodarczej, spoiw bentonitowych, sorbentów cieczy, gazów i wilgoci, bentonitów geoinżynieryjnych, produktów dla branży ceramicznej oraz farb i lakierów.

Aktualnie Klient posiada rozbudowany system kontroli dostępu wraz z automatyką wjazdów opartą o Automatyczny System Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych (LPR). UNIS SKD pozwala na ograniczenie dostępu do określonych obszarów jedynie dla uprawnionych użytkowników. Znacząco wpływa to na bezpieczeństwo pracowników oraz pozwala chronić materialne i niematerialne zasoby firmy przed kradzieżami. Zniwelowane jest także ryzyko wypadków przy pracy, ponieważ dostęp do mniej bezpiecznych stref mają jedynie pracownicy, którzy posiadają wiedzę pozwalającą na przebywanie w tych miejscach bez uszczerbku na zdrowiu. Aby usprawnić proces wjazdu do firmy Certech, wdrożyliśmy system LPR. Kamery odczytują tablice rejestracje pojazdów osobowych oraz ciężarowych i automatycznie otwierają szlabany, gdy dany pojazd był awizowany w systemie. Wpływa to nie tylko na usprawnienie działania firmy, ale także wsparcie obsługi pracowników firm zewnętrznych.

Oczekiwania Klienta

Działanie w tak rozbudowanym przedsiębiorstwie jak Certech wymaga szeregu systemów, które pomagają w efektywnej pracy. Klient zgłosił się do nas z problemem związanym z brakiem możliwości automatyzacji i uporządkowania ruchu kołowego, które mają związek głównie z załadunkami i rozładunkami oraz kolejkami kierowców oczekujących na obsługę. Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoliłoby na usystematyzowanie całości ruchu kołowego na terenie firmy, zapewnienie kolejkowania i awizacji transportów z wykorzystaniem kamer LPR oraz pozostałego sprzętu, który został zamontowany przy poprzednich wdrożeniach. Rozwiązaniem problemów firmy oraz odpowiedzią na ich oczekiwania jest moduł platformy UNIS Zarządzania Ruchem Pojazdów (YMS).

Wdrożenie Zarządzania Ruchem Pojazdów — funkcje, korzyści

Oprogramowanie UNIS YMS (Yard Management System) jest platformą do zarządzania ruchem pojazdów na terenie zakładu lub magazynu, która ma na celu zoptymalizowanie operacji logistycznych. Moduł daje klientowi duże możliwości w zakresie konfiguracji systemu i workflow dla obsługi, kolejkowania transportów oraz obiegu dokumentów transportowych. Za pomocą dostępnych funkcji możliwe jest m.in.:

  • planowanie zleceń transportowych, całopojazdowych i drobnicowych, oraz ich obsługa przez spedytora,
  • rejestrowanie danych pojazdów,
  • przydzielenie kierowcy do pojazdu,
  • obsługa transportu na terenie firmy,
  • obsługa magazynu oraz dokumentów magazynowych (dokumentów WZ),
  • automatyczne przesyłanie awizacji oraz statusów zleceń bezpośrednio do klientów,
  • dostęp do pełnej listy zamówień,
  • harmonogramowanie dostaw,
  • ustalanie okien czasowych,
  • raportowanie oraz analiza pod kątem Klienta, produktu czy pracownika.

Wdrożenie w firmie Certech oprogramowania do zarządzania ruchem pojazdów może przynieść wiele korzyści. Bez wątpienia zalicza się do nich: efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na terenie firmy, a także zidentyfikowanie wąskich gardeł w procesie logistyki wewnętrznej, co prowadzi do skrócenia czasu obsługi i minimalizacji opóźnień. Co ważne UNIS YMS zapewnia pełną widoczność i kontrolę nad operacjami związanymi z ruchem pojazdów. Pozwala to na analizowanie wielu aspektów działania firmy, a co za tym idzie zwiększenie przychodu. Wynika to z faktu, że system pozwala na zoptymalizowanie procesów i lepsze wykorzystanie zasobów. Wdrożenie UNIS YMS może przyczynić się do redukcji kosztów operacyjnych. Warto także zaznaczyć, że zwiększona zostanie satysfakcja Klienta dzięki wzrostowi efektywności, skróconemu czasowi oczekiwania i lepszej koordynacji procesów logistycznych dzięki UNIS YMS.

W firmie Certech zaplanowano integrację Modułu UNIS YMS z oprogramowaniem Comarch ERP XL. Dzięki automatyzacji Klient zyska wymianę danych pomiędzy systemami w sposób automatyczny i bezbłędny. Zapewnia to spójność informacji i minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów wynikających z ich ręcznego wprowadzania. Możliwe będzie także zwiększenie efektywności operacyjnej, lepsze raportowanie i analiza danych. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej zaplanować oraz wykonać integrację pomiędzy UNIS YMS i Comarch ERP XL. Koniec prac zaplanowany jest na wrzesień.

Zaufali nam

Kontakt

Godziny otwarcia biura:
pon - pt 9.00 do 16.30

Wsparcie techniczne:
pon - pt 9.00 do 16.00

autoid@autoid.pl
+48 12 260 16 50
ikona kontaktu
Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!
Chcesz wiedzieć więcej? - wypełnij formularz, a my skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji odpowiedzi na zadane pytanie. Wyświetl pełną treść zgody.
Kontakt
X
Chcesz wiedzieć więcej? - wypełnij formularz, a my skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji odpowiedzi na zadane pytanie. Wyświetl pełną treść zgody.
Zarządzaj plikami cookies