Zintegrowany System Zarządzania Ruchem Osobowym i Samochodowym - Polska Grupa Energetyczna S.A. - Elektrociepłownia Lublin Wrotków
PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. – Elektrociepłownia Lublin Wrotków jest jednym z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.
Do wdrożenia systemu przyczyniły się m. inn. problemy z brakiem informacji o osobach oraz pojazdach przebywających na terenie Przedsiębiorstwa, problem ten szczególnie dotyczył sytuacji braku możliwości określenia stanu osobowego podczas sytuacji zagrożenia lub przy ewakuacji oraz ustalenia jakie osoby podczas wystąpienia awarii przebywał w poszczególnych lokalizacjach.
Kolejnym problemem była czasochłonność w obsłudze gości oraz floty pojazdów, oraz problemy z rzetelnością papierowych list obecności i trudności w ich rozliczaniu.
Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania ruchem osobowym i samochodowym zostało wdrożone w dwóch etapach: analiza przedwdrożeniowa wraz z opisem procedur i stworzeniem dokumentacji oraz montaż i implementacja systemu.
W ramach analizy podzielono Przedsiębiorstwo na strefy ze zdefiniowaniem poziomu dostępu co umożliwia PGE EC Lublin Wrotków weryfikowanie stanu osobowego w poszczególnych strefach oraz kontrolowanie ruchu na terenie przedsiębiorstwa. Mając te dane Elektrociepłownia w trybie online posiada raporty związane z przebywaniem osób w strefach na wypadek sytuacji zagrożenia lub ewakuacji. Aby system był skuteczny i uniemożliwiał swobodny ruch osób na terenie PGE S.A. zamontowane zostały bramki obrotowe, gwarantuje to że osoby nie poruszają się w niedozwolonych dla nich strefach. Osoby poruszające się po terenie Przedsiębiorstwa mogą korzystać z identyfikatorów w postaci karty lub biometrii linii papilarnych co szczególnie się sprawdza w sytuacji gdy dana osoba zapomniała karty.
Kolejnym krokiem było zintegrowanie czytników z oprogramowaniem kadrowym aby dane o czasie pracy były automatycznie zliczane i uprościły naliczanie płac.
Aby usprawnić obsługę floty pojazdów zamontowano anteny dalekiego zasięgu RFiD o zasięgu odczytu 6 metrów które w sposób automatyczny gdy pojazd zbliży się do szlabanu odczytują kartę znajdującą się w pojeździe i otwierają szlaban jednocześnie rejestrując wjazdy lub wyjazdy pojazdów w strefę oraz zliczają czas przebywania w poszczególnych strefach.
Po zakończeniu szkoleń i uruchomieniu zintegrowanego systemu ruchu osobowego i samochodowego dostawca AutoID Polska S.A. zapewnił wsparcie i pomoc w pierwszych dniach funkcjonowania systemu obejmująca opiekę na czas rozruchu systemu oraz usługi doradcze i konsultacyjne w zakresie użytkowania i działania systemu.